O Nas

Centrum Medyczne i Kardiologiczne Tomasz Kuss, to nowoczesny ośrodek medyczny oferujący profesjonalne i kompleksowe usługi diagnostyczne oraz terapeutyczne w dziedzinach min.: chorób wewnętrznych, kardiologii, ginekologii, chirurgii, chirurgii naczyniowej medycyny estetycznej, przeciwstarzeniowej, medycyny regeneracyjnej, ginekologii estetycznej, ortopedii, flebologii i wielu innych.

Wykonujemy diagnostykę obrazową min.: USG, ECHO, USG Doppler, badania holterowskie, EKG, spirometrię
Oferujemy Państwu porady i leczenie pod okiem wykwalifikowanej kadry,  przy użyciu nowoczesnego sprzętu, w atmosferze zaufania i szacunku.
Placówka  powstała w celu poprawy dostępności usług medycznych na najwyższym poziomie w trosce o zdrowie każdego pacjenta.

Lekarze:

Lek. Med. Tomasz Kuss

specjalista chorób wewnętrznych i medycyny ratunkowej, ultrasonografista i echosonografista


 • Czytaj więcej

  Od początku kariery zawodowej zajmuje się chorobami wewnętrznymi. Bardzo szeroki zakres zainteresowań tej dziedziny medycyny wymusza posiadanie przekrojowej wiedzy z pogranicza wielu działów medycyny, u lekarza tej specjalizacji. Od blisko 20  lat z zainteresowania i pasji przeprowadza diagnostykę obrazową wykonując min. badania ultrasonograficzne i echosonograficzne pacjentów.

  Doświadczenie zawodowe zdobywał w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie pracując w Oddziale Chorób Wewnętrznych, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Zespole Karetki Pogotowia Ratunkowego, w NZOZ Epoka w Żninie oraz prowadząc specjalistyczną praktykę lekarską- Centrum Medyczne i Kardiologiczne. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestniczy w kursach i szkoleniach. Jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich i Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

  Za punkt wyjścia w leczeniu pacjentów uważa rzetelny wywiad. Ceni sobie pracę zespołową i wspólną troskę o pacjentów.

  Najwyższym celem osoby wykonującej zawód lekarza jest dbanie o stan zdrowia pacjentów, co stara się urzeczywistniać w wykonywanej pracy. Jako specjalista chorób wewnętrznych  ma wiedzę całościową dotyczącą organizmu człowieka, a tym samym możliwość najszybszego zdiagnozowania pacjenta. Prawidłowo postawiona diagnoza umożliwia skuteczne leczenie chorego.


Lek. Med. Michał Duczmal

specjalista ginekologii i położnictwa


 • Czytaj więcej

  Absolwent Collegium Medicum im Rydygiera w Bydgoszczy, UMK w Toruniu. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie położnictwa i ginekologii zdobył w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej CM UMK w Bydgoszczy.

  W marcu 2016 złożyłem egzamin i uzyskałem tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii.

  Wieloletni pracownik oddziału położniczo-ginekologicznego w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie.

  Aktualnie asystent w oddziale położniczo-ginekologicznym w Nowym Szpitalu w Szubinie.

  Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

  Interesuję się nowoczesnym podejściem do zagadnienia porodu naturalnego, laparoskopią ginekologiczną oraz zabiegami stosowanym w wysiłkowym nietrzymaniu moczu


Dr n.med. Michał Molski

specjalista chirurgii naczyniowej i chirurgii ogólnej


 • Czytaj więcej

  Flebolog akredytowany przez:
  – European Board of Phlebology
  – Polskie Towarzystwo Flebologiczne

  Michał Molski zdobywał bogate doświadczenie zawodowe w wielu oddziałach chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz flebologii w Polsce i za granicą. Specjalizację z chirurgii ogólnej zdobył w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Specjalizację z chirurgii naczyń uzyskał w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Liczne staże między innymi w Cleveland Clinic w Ohio USA, Montpellier we Francji, Modenie i San Benedetto del Trento we Włoszech, Żlinie w Czechach oraz Ankarze w Turcji pozwoliły mu na zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie zabiegów małoinwazyjnych oraz operacji układu żylnego. Zaangażowanie w pracę naukową zaowocowało pracą doktorską, za którą doktor Michał Molski otrzymał wyróżnienie Rady Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu.

  Michał Molski stawia na ciągły rozwój zawodowy, biorąc aktywny udział w konferencjach naukowo-szkoleniowych i warsztatach. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się jako wykładowca Akademii Flebologii a także podczas sympozjów krajowych i zagranicznych.

  Szczególnym zainteresowaniem Michała Molskiego jest flebologia czyli diagnostyka i leczenie zakrzepicy układu głębokiego oraz zespołu pozakrzepowego co stanowi kontynuację wieloletnich badań prowadzonych przez jego ojca, profesora Stanisława Molskiego. Doktor Molski posiada duże doświadczenie w zakresie zabiegów ablacji żylaków różnymi technikami, którymi biegle posługuje się wykonując zabiegu hybrydowe. Swoim doświadczeniem dzieli się podczas konferencji naukowych oraz podczas warsztatów organizowanych w Szpitalu Eskulap. Jest wykładowcą na Akademii Flebologii.


Lek. Med. Michał Mrówczyński

specjalista chirurg


 • Czytaj więcej

  Studia: Wydział Lekarski I Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 2003-2009

  staż podyplomowy: 2009-2010 PCZ w Żninie

  specjalizacja z chirurgii ogólnej: 2010-2016 Oddział Chirurgii Ogólnej PCZ w Żninie

  2017- uzyskanie specjalizacji z chirurgii ogólnej

  2017-do dziś praca w Oddziale Chirurgii Ogólnej PCZ w Żninie

  kursy i szkolenia: w zakresie USG jamy brzusznej i endoskopii przewodu pokarmowego


Lek. Med. Jacek Porada

specjalista medycyny estetycznej, specjalista ginekolog i położnik


 • Czytaj więcej

  Specjalista ginekolog i położnik, absolwent 3-letnich studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej. Dzisiejsze możliwości medycyny połączone z estetyką dają szereg możliwości, które Dr Porada wykorzystuje w pracy każdego dnia, poszukując nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych. Swoje umiejętności szlifował na licznych kongresach w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w kompleksowych programach przeciwstarzeniowych, leczeniu blizn i estetyce narządów intymnych.


Lek. Med. Maciej Radzimierski

specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu


 • Czytaj więcej

  Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Od XII 2014 roku do XII 2020 roku pracował jako lekarz rezydent w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie wraz z poradnią przyszpitalną, gdzie do dzisiaj kontynuuje prace jako specjalista z tejże dziedziny. Ponadto od 6 lat zdobywa doświadczenie w traumatologii narządu ruchu (i nie tylko) w szpitalnych oddziałach ratunkowych szpitali w Żninie i Wągrowcu.


Lek. Med. Michał Walczak

specjalista gastroenterolog, specjalista chorób wewnętrznych


 • Czytaj więcej

  Jestem absolwentem Bydgoskiej Akademii Medycznej.

  Specjalizacje z chorób wewnętrznych i gastroenterologii z zakończyłem w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

  Większość praktyki medycznej związałem z Klinika Gastroenterologii w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.

  W 2004 założyłem i rozwinąłem Pracownie Endoskopii w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy , która prowadziłem i rozwijałem przezn10 lat.

  Od 2008 roku byłem kierownikiem Poradni Gastroenterologicznej i Endoskopowej w szpitalu MSWiA w Bydgoszczy.

  Od 2010 roku prowadzę w Bydgoszczy dwie przychodnie specjalistyczne zajmujące się wykonywaniem zabiegów endoskopowych (Przychodnia Gastromed-Ikar na ulicy Kościuszki 35 oraz Przychodnia Przy Belmie na ul.  Łochowskiej 4). Wykonujemy w nich pełny zakres ambulatoryjnych zabiegów endoskopowych (zabiegi gastroskopii, również zabiegi gastroskopii przez nosowej,  kolonoskopii, m. in badania w sedacji ogólnej, premedykacji, zabiegi polipektomii endoskopowych, )

  Od 2011 prowadzę poradnie Gastroenterologii i Endoskopii w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie.

  Od 2009 roku prowadzę jako główny badacz z zespołem innych specjalistów gastroenterologii badania kliniczne dotyczące nowych metod diagnostycznych i leczniczych w chorobach układu pokarmowego.

  Zajmujemy się głownie chorobami zapalnymi jelit wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, choroba Leśniowskiego - leczeniem lekami biologicznymi np. adalimumab , vedolimumab oraz najnowszymi lekami poprawiającymi gojenie śluzówki jelita.

  Dotychczas zakończyliśmy ok. 20 projektów związanych z zapaleniami jelit obejmujących grupę ok. 100 pacjentów.

  Poza tym badanym nowe możliwości leczenia innych schorzeń przewodu pokarmowego np. choroby refluksowej przełyku, zespołu jelita drażliwego, gastro parezy cukrzycowej, oraz chorób wątroby - stłuczeniowej choroby wątroby , pierwotnego zapalenia dróg żółciowych.

  Wyniki badan publikowałem w czasopismach medycznych (m. in. Pharmacy -bezpieczeństwo  skuteczność stosowania mebeweryny w chorobie refleksowej przełyku)

   


Lek. Med. Tomasz Zając

specjalista kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych


 • Czytaj więcej


Asystentki medyczne:

Klaudia Sowa-Yuzvenko

elektroradiolog, mgr zdrowia publicznego, asystentka medyczna


 • Czytaj więcej

  Klaudia jest absolwentką dwóch kierunków na Wydziałe Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Uzyskała dyplom pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologii oraz tytuł magistra zdrowia publicznego. Charakteryzują ją wyrozumiałość, zaangażowanie, a także empatia w stosunku do pacjentów, dlatego po kilku latach pracy na stanowiskach zarządzających w międzynarodowych korporacjach, w 2019 roku zdecydowała się na podjęcie pracy w zawodzie w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie oraz jako asystentka medyczna w naszym Centrum Medycznym.


Adrianna Motławska

mgr elektroradiogii, asystentka medyczna


 • Czytaj więcej

  Elektroradiolog, absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz studiów magisterskich na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

  Zawodowo od 2018 roku rozwija się w Pracowni Rentgenodiagnostyki Ogólnej oraz Pracowni Tomografii Komputerowej w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie.