Lek. Med. Jacek Porada

Lek. Med. Jacek Porada


Lek. Med. Jacek Porada

Lek. Med. Jacek Porada

specjalista medycyny estetycznej, specjalista ginekolog i położnik


GINEKOLOGIA ESTETYCZNA:

 • · O Shot (orgasmic shot)

  O shot - jak sama nazwa wskazuje, jest zabiegiem dedykowanym dla kobiet, które chcą poprawić jakość doznań seksualnych. Polega na ostrzyknięciu łechtaczki i punktu G osoczem bogatopłytkowym, które wcześniej zostało pobrane z krwi pacjentki i poddane odwirowaniu. Substancje odżywcze zawarte w osoczu bogatopłytkowym stymulują rewitalizację i nawilżenie okolic intymnych, zwiększając wrażliwość narządów płciowych na bodźce. Efektem jest  zwiększenie intensywności doznań seksualnych oraz odpowiedni poziom nawilżenia pochwy.

  O shot jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, a przyczynia się do tego materiał własny pacjentki, który warunkuje immunologiczną neutralność. Dzięki temu nie pojawia się ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji uczuleniowych. Zabieg zalecany jest nie tylko w celu zwiększenia satysfakcji seksualnej. Efektywnie eliminuje także objawy wysiłkowego nietrzymania moczu oraz łagodzi dolegliwości bólowe odczuwane podczas współżycia.

  Wskazania do zabiegu O-shot

  ●      brak orgazmu,

  ●     ból w trakcie współżycia,

  ●     zaburzenia libido,

  ●     atrofia warg sromowych,

  ●     suchość pochwy,

  ●     wysiłkowe nietrzymanie moczu,

  ●     wiotka skóra okolic intymnych,

  ●     regeneracja okolic intymnych po ciąży

  Podstawowe przeciwwskazania

  ●     ciąża,

  ●     miesiączka,

  ●     choroby wątroby,

  ●     przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,

  ●     infekcje dróg rodnych,

  ●     nowotwory

 • · Labioplastyka

  Wiele kobiet odczuwa dyskomfort związany z przerostem warg sromowych mniejszych. Częste obrzęki, skłonność do zakażeń i infekcji, a także dyskomfort podczas aktywności fizycznej to jedne z wielu powodów, które sprawiają, że Panie coraz chętniej decydują się korekcję (redukcję) warg sromowych mniejszych.

  Labioplastyka jest zabiegiem redukującym przerost warg sromowych mniejszych. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, w pozycji ginekologicznej. Trwa około 60 minut i kończy się założeniem od jednego do kilku rozpuszczalnych szwów. Po zabiegu zaleca się minimalną aktywność fizyczną przez około tydzień, toaletę rany pooperacyjnej oraz miesiąc abstynencji seksualnej.

  Przeciwwskazania

  ●     ciąża,

  ●     miesiączka,

  ●     choroby wątroby,

  ●     przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,

  ●     infekcje dróg rodnych,

  ●     choroby dróg płciowych o podłożu nowotworowym.

 • · Rewitalizacja pochwy z wykorzystaniem radiofrekwencji

  Kondycja części intymnych po menopauzie lub urodzeniu dziecka często ulega zmianom fizycznym i funkcjonalnym, takie jak nadmierna suchość pochwy, rozluźnienie pochwy, częste infekcje. Wpływa to nie tylko na samopoczucie kobiet, ale i satysfakcję seksualną.

  Zabieg rewitalizacji pochwy  wykonywany jest przy wykorzystaniu radio-frekwencji - to najnowszej generacji metoda, która zyskuje popularność w ginekologii estetycznej na całym świecie. Zabieg jest krótki, w pełni bezpieczny, całkowicie bezbolesny oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. Podczas zabiegu stosowany jest prąd o częstotliwości fal radiowych, który przyczynia się do termicznego pobudzenia fibroblastów w strukturach podskórnych i skórnych, co prowadzi do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny okolic intymnych. Dodatkowo wytworzona podczas radiofrekwencji energia cieplna wpływa pozytywnie na ukrwienie okolic intymnych oraz pobudzenie unerwionych tkanek. W rezultacie pochwa jest zrewitalizowana, ujędrniona i nawilżona.

  Wskazania do zabiegu:

  ●      zespół rozluźnienia pochwy,

  ●      objawy atrofii pochwy,

  ●      wysiłkowe nietrzymanie moczu,

  ●      zwiotczenie pochwy, utrata jędrności warg sromowych.
   

 • · Ultradźwięki HIFU

  Wraz z wiekiem, zmianami hormonalnymi, przebytymi ciążami lub też w wyniku chorób ogólnych, narządy płciowe u kobiet ulegają zmianie. Mogą pojawić się objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, dochodzi do utraty nawilżenia i zbyt dużego uelastycznienia pochwy. W konsekwencji przyczynia się to do osłabienia samooceny oraz zmniejszenia satysfakcji podczas doznań intymnych.

  Zabieg z wykorzystaniem HIFU polega na dostarczeniu fali ultradźwiękowej w miejsca intymne na odpowiedniej głębokości i przy użyciu odpowiedniej głowicy. Zogniskowana fala przechodząc przez ścianę pochwy powoduje podwyższenie temperatury w tkankach docelowych tworząc kontrolowaną mikro koagulację tkanek. W efekcie aktywowane są wzmożone procesy regeneracyjne okolic intymnych, zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny oraz zmiana ich struktury na bardziej przestrzenną. Pochwa jest zrewitalizowana, napięta i odpowiednio nawilżona. Zabieg HIFU okolic intymnych poprawia doznania seksualne i zaskakująco odmładza okolice intymne.

  Wskazania do zabiegu
  ●        zespół luźnej pochwy (po ciążach, porodach, menopauzie)

  ●        wysiłkowe nietrzymanie moczu I i II stopnia

  ●        utrata elastyczności tkanek pochwy

  ●        zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego

  ●        rewitalizacja, odmładzanie wnętrza pochwy

 • · Modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym

  Narządy intymne wraz z wiekiem ulegają procesom starzenia. Wpływają na to między innymi: proces menopauzy, ciąże, porody, przebyte zabiegi pochwowe, bądź niewłaściwy styl życia. Jednym z powodów zmian w budowie i funkcji narządów intymnych jest spadek estrogenu - żeńskiego hormonu płciowego, który prowadzi do zaniku podściółki tłuszczowej, a w konsekwencji - zmian w funkcjonowaniu oraz wyglądzie narządów płciowych.

  Innym znaczącym powodem, wpływającym negatywnie na wygląd i funkcje pochwy jest atrofia błony śluzowej pochwy. Atrofia jest powodem suchości pochwy, częstych stanów zapalnych oraz bolesnych stosunków płciowych. Wpływa to znacząco na jakość doznań intymnych oraz ogólne samopoczucie kobiet.

  Modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym ma na celu poprawienie kształtu, estetyki, nawilżenia okolic intymnych oraz poprawienia jakości życia seksualnego. Działa również ochronnie na narządy osadzone głębiej, ograniczając podrażnienia, otarcia i zmniejszając ryzyko infekcji.

  Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w wargi sromowe powodując ich uwypuklenie. Preparat stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co skutkuje efektem rewitalizacji, napięcia oraz “odmłodzenia” obszarów intymnych. Kwas hialuronowy znany jest przede wszystkich ze swoich właściwości nawilżających, stąd szczególnie zalecany jest u kobiet cierpiących na nadmierną suchość pochwy.

  Wskazania do zabiegu
  ●        utrata elastyczności tkanek pochwy

  ●        zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego

  ●        zwiotczałe, zanikowe, hipoplastyczne wargi sromowe większe

  ●        nie satysfakcjonujący wygląd estetyczny warg sromowych większych

 • · Laser frakcyjny CO2

  Laser frakcyjny CO2 jest uznanym narzędziem terapeutyczno-estetycznym na całym świecie. W ginekologii estetycznej używany jest do zabiegów:

  -         wybielania okolic intymnych,

  -         w dystrofiach sromu (ogranicza świąd i ból),

  -         rewitalizacji i nawilżenia pochwy,

  -         leczenia wczesnych postaci wysiłkowego nietrzymania moczu.

 • Czytaj więcej

  · Konsultacja z zakresu ginekologii estetycznej

  · Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

  · Chirurgia ginekologiczna

  · Laseroterapia

  · Zabiegi przy nietrzymaniu moczu

  · Osocze bogatopłytkowe (PRP i PRF)

  · Konsultacja z zakresu ginekologii


MEDYCYNA ESTETYCZNA

 • · Botoks

  Botoks, czyli powszechna nazwa toksyny botulinowej, jest statystycznie najczęstszym zabiegiem medycyny estetycznej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Toksyna botulinowa ma na celu wygładzenie zmarszczek mimicznych. Już niewielka ilość botoksu blokuje odbiór impulsów nerwowych w mięśniach, rozluźnia je i wygładza. Jest to zabieg nieinwazyjny, nie zostawia śladów a efekty są widoczne już po kilku dniach i utrzymują się do pięciu miesięcy. Procedura jest niezwykle krótka i nie wymaga wcześniejszego przygotowania bądź znieczulenia.

  Dla kogo zalecany jest botoks?

  Zabieg z toksyną botulinową jest szczególnie zalecany dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki mimiczne twarzy, jednak botoks znajdzie zastosowanie również w innych przypadkach:

  ●        okolice oczu, tzw. „kurze łapki”,

  ●        zmarszczki, między brwiami (lwia zmarszczka),

  ●        zmarszczki poprzeczne czoła,

  ●        bruksizm,

  ●        “gummy smile” - uśmiech dziąsłowy,

  ●        opadające powieki,

  ●        “zmarszczki palacza” nad górną wargą,

  ●        opadający czubek nosa,

  ●        uniesienie kącików ust,

  ●        zmniejszenie nadpotliwości (pachy, dłonie, stopy) 

  Podstawowe przeciwwskazania

  ●        ciąża i karmienie piersią,

  ●        przewlekłe choroby mięśniowe,

  ●        zaburzenia krzepliwości krwi,

  ●        stosowanie leków rozrzedzających krew,

  ●        stosowanie antybiotyków,

  ●        grypa, przeziębienie, osłabienie organizmu,

  ●        niewydolność serca,

  ●        niewydolność nerek,

  ●        stan po zawale mięśnia sercowego,

  ●        choroby skóry nad miejscem, w którym toksyna botulinowa ma być zastosowana.

 • · Zabiegi z kwasem hialuronowym

  Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją w naszym organizmie i wraz z włóknami kolagenu i elastyny decyduje o sprężystości i gładkości skóry. Dzięki silnie higroskopijnym właściwościom, pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia tkanek. Kwas hialuronowy jest dobrze tolerowany przez organizm, a pierwsze rezultaty jego działania są widoczne natychmiast po zabiegu. Preparat utrzymuje się w ciele do od dziewięciu do dwunastu  miesięcy, w zależności od twardości kwasu oraz okolicy anatomicznej, w której jest implementowany. Na długość efektów wpływa wiele czynników, m.in.: styl życia, uprawianie sportu, palenie, wzrost/ubytek masy ciała. 

  Preparaty kwasu hialuronowego podawane mogą być praktycznie w każde miejsce na ciele. Jest to naturalny wypełniacz, który redukuje zmarszczki, wygładza, nawilża i napina skórę. W rezultacie skóra wygląda na wypoczętą, jest zrewitalizowana oraz poprawia się jej koloryt. Mając na uwadze różną gęstość kwasu hialuronowego oraz jego szerokie zastosowanie, jest on zalecany w bardzo wielu różnych przypadkach.

  Najpopularniejsze zastosowania kwasu hialuronowego

  ●        wypełnianie zmarszczek statycznych

  ●        powiększanie i nawilżanie ust,

  ●        wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

  ●        wolumetria twarzy,

  ●        uwydatnianie policzków

  ●        uwydatnienie brody,

  ●        modelowanie żuchwy,

  ●        udział w procesie leczenia blizn przerostowych, 

  ●        wypełnienie okolicy skroniowych,

  ●        rewitalizacja dłoni,

  ●        likwidacji cieni pod oczami,

  ●        korekta kształtu nosa,

  ●        podniesienie brwi,

  ●        mezoterapia (w przypadku użycia kwasu nieusieciowanego)

  Podstawowe przeciwwskazania

  ●        ciąża, karmienie piersią,

  ●        grypa, przeziębienie, osłabienie organizmu,

  ●        choroby o podłożu autoimmunologicznym,

  ●        skłonność do powstawania blizn przerostowych,

  ●        stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),

  ●        nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

  ●        choroby nowotworowe.

  Dla kogo zalecany jest botoks?

  Zabieg z toksyną botulinową jest szczególnie zalecany dla osób, które chcą wygładzić zmarszczki mimiczne twarzy, jednak botoks znajdzie zastosowanie również w innych przypadkach:

  ●        okolice oczu, tzw. „kurze łapki”,

  ●        zmarszczki, między brwiami (lwia zmarszczka),

  ●        zmarszczki poprzeczne czoła,

  ●        bruksizm,

  ●        “gummy smile” - uśmiech dziąsłowy,

  ●        opadające powieki,

  ●        “zmarszczki palacza” nad górną wargą,

  ●        opadający czubek nosa,

  ●        uniesienie kącików ust,

  ●        zmniejszenie nadpotliwości (pachy, dłonie, stopy) 

  Podstawowe przeciwwskazania

  ●        ciąża i karmienie piersią,

  ●        przewlekłe choroby mięśniowe,

  ●        zaburzenia krzepliwości krwi,

  ●        stosowanie leków rozrzedzających krew,

  ●        stosowanie antybiotyków,

  ●        grypa, przeziębienie, osłabienie organizmu,

  ●        niewydolność serca,

  ●        niewydolność nerek,

  ●        stan po zawale mięśnia sercowego,

  ●        choroby skóry nad miejscem, w którym toksyna botulinowa ma być zastosowana.

 • · Osocze bogatopłytkowe

  Osocze bogatopłytkowe jest preparatem otrzymywanym z krwi pacjenta. Po pobraniu krwi zostaje ona poddana wirowaniu w celu uzyskania aktywnych trombocytów, zawierających czynniki pobudzające do namnażania i wzrostu komórek oraz syntezy macierzy międzykomórkowej. 

  Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.

  Zastosowania osocza bogatopłytkowego

  ●        poprawa ukrwienia skóry,

  ●        rewitalizacja skóry,

  ●        usuwanie cieni pod oczami,

  ●        poprawa kolorytu skóry,

  ●        zwiększenie napięcie skóry,

  ●        wygładzenie i spłycenie zmarszczek,

  ●        zagęszczanie włosów,

  ●        stymulacja wzrostu nowych włosów,

  Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego potrzebują systematyczności w celu uzyskania zadowalających efektów. Rekomendowana liczba powtórzeń zabiegów to minimum trzy lub cztery serie z zastosowaniem odpowiednich odstępów czasowych ustalonych przez lekarza. 

 • · Laser frakcyjny CO2

  Laser frakcyjny CO2, zwany również peelingiem laserowym, jest niezwykle skuteczną metodą odmładzania i rewitalizacji skóry, która wykorzystuje zjawisko tzw. fototermolizy frakcyjnej. Zabieg polega na tworzeniu na skórze kontrolowanych, jednolitych mikrouszkodzeń za pomocą skupionych wiązek światła. Tym sposobem laser stymuluje skórę do szybkiej regeneracji i wzmożonej produkcji włókien kolagenowych, które zastępują uszkodzony naskórek nowym, co w efekcie daje efekt wypoczętej, młodej i napiętej skóry o jednolitym kolorycie i strukturze. 

  Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta przez kilka kolejnych dni. Następnie przez kolejne 5 do 7 dni naskórek ulega złuszczaniu. Zalecamy stosowanie filtrów SPF +50 (filtry UV) w okresie 4-6 tygodni po zabiegu. 

  Zalecane jest smarowanie skóry specjalistycznymi kremami regenerującymi dedykowanymi po zabiegach laserowych, brak ekspozycji na słońce oraz dbanie o nawodnienie organizmu. Efekty są widoczne po ok. 6 tygodniach. 

  Połączenie peelingu laserowego z osoczem bogatopłytkowym ma na celu uzyskanie szybszych i bardziej skutecznych efektów rewitalizacji i odmłodzenia skóry. Podczas, gdy laser frakcyjny stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, osocze pozyskane z krwi pacjenta pobudza tkanki do regeneracji za pomocą czynników wzrostu. W rezultacie skóra ulega szybszej regeneracji, jest bardziej nawilżona i daje jeszcze lepszy efekt “wypoczętej skóry”. 

  Zastosowanie lasera frakcyjnego CO2

  ●        poprawa jędrności skóry, rewitalizacja i odświeżenie zmęczonej, ziemistej skóry,

  ●        usuwanie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry,

  ●        usuwanie rozstępów,

  ●        usuwanie blizn pooperacyjnych,

  ●        usuwanie blizn poparzeniowych,

  ●        usuwanie blizn potrądzikowych,

  ●        wygładzanie zmarszczek,

  ●        zwężenie porów, ujednolicenie skóry,

  ●        uniesienie opadających powiek,

  ●        napięcie skóry.

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  ●        ciąża, okres karmienia piersią,

  ●        doustna terapia retinoidami,

  ●        stosowanie leków i ziół fotouczulających,

  ●        stosowanie peelingów chemicznych w krótkim czasie przed zabiegiem,

  ●        opalenizna,

  ●        tendencja do tworzenia się blizn,

  ●        nowotwory skóry,

  ●        aktywna opryszczka, stany zapalne skóry.

 • · Dermatochirurgia laserowa

  Laser frakcyjny CO2 dzięki obecności głowicy dermatochirurgicznej jest w stanie z bardzo dużą precyzją dotrzeć wiązką światła do defektu skórnego. Dzięki kontrolowanej penetracji usuwa zmiany skórne dokonując minimalnych uszkodzeń tkanek sąsiadujących. 

  Zabieg przebiega z zastosowaniem znieczulenia miejscowego lub bez znieczulenia.

  Zastosowania dermatochirurgii laserowej:

  ●        kurzajki,

  ●        brodawki zwykłe,

  ●        brodawki płaskie,

  ●        mięczak zakaźny,

  ●        cysty,

  ●        gruczolaki,

  ●        włókniaki,

  ●        zrogowacenia, odciski,

  ●        kępki żółte,

  ●        zmiany naczyniowe,

  ●        przebarwienia,

  Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta przez kilka kolejnych dni. Następnie przez kolejne 5 do 7 dni naskórek ulega złuszczaniu. Zalecamy stosowanie filtrów SPF +50 (filtry UV) w okresie 4-6 tygodni po zabiegu. 

  Zalecane jest smarowanie skóry specjalistycznymi kremami regenerującymi dedykowanymi po zabiegach laserowych, brak ekspozycji na słońce oraz dbanie o nawodnienie organizmu. Efekty są widoczne po ok. 6 tygodniach. 

  Połączenie peelingu laserowego z osoczem bogatopłytkowym ma na celu uzyskanie szybszych i bardziej skutecznych efektów rewitalizacji i odmłodzenia skóry. Podczas, gdy laser frakcyjny stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, osocze pozyskane z krwi pacjenta pobudza tkanki do regeneracji za pomocą czynników wzrostu. W rezultacie skóra ulega szybszej regeneracji, jest bardziej nawilżona i daje jeszcze lepszy efekt “wypoczętej skóry”. 

  Zastosowanie lasera frakcyjnego CO2

  ●        poprawa jędrności skóry, rewitalizacja i odświeżenie zmęczonej, ziemistej skóry,

  ●        usuwanie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry,

  ●        usuwanie rozstępów,

  ●        usuwanie blizn pooperacyjnych,

  ●        usuwanie blizn poparzeniowych,

  ●        usuwanie blizn potrądzikowych,

  ●        wygładzanie zmarszczek,

  ●        zwężenie porów, ujednolicenie skóry,

  ●        uniesienie opadających powiek,

  ●        napięcie skóry.

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  ●        ciąża, okres karmienia piersią,

  ●        doustna terapia retinoidami,

  ●        stosowanie leków i ziół fotouczulających,

  ●        stosowanie peelingów chemicznych w krótkim czasie przed zabiegiem,

  ●        opalenizna,

  ●        tendencja do tworzenia się blizn,

  ●        nowotwory skóry,

  ●        aktywna opryszczka, stany zapalne skóry.

 • · Lifting wolumetryczny

  Lifting wolumetryczny ma na celu korektę/uzupełnienie objętości twarzy i poprawienie jej zarysu, szczególnie w miejscach, gdzie ilość tkanki podskórnej uległa stopniowemu zanikowi. Na skutek utraty elastyczności skóry, na twarzy często tworzą się bruzdy, fałdy, a kąciki ust się obniżają. Zadaniem zabiegu wolumetrii jest zwiększenie objętości tkanek i modelowania rysów twarzy. Preparaty wolumetryczne są bardzo gęste, przez co rewelacyjnie wypełniają ubytki w skórze. Dodatkowo preparat intensywnie nawilża tkanki, przywracając skórze gładkość i elastyczność. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet do dwóch lat. Zabieg nie jest inwazyjny, nie zostawia śladów, nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Po dokonanym zabiegu pacjent może iść do domu.

  Zastosowania wolumetrii

  ●        modelowanie policzków,

  ●        uwydatnianie kości policzkowych,

  ●        korekta linii żuchwy,

  ●        modelowanie brody,

  ●        modelowanie owalu twarzy,

  ●        wypełnienie zagłębień w okolicach oczu i skroni 

  ●        korekta nosa

 • · Mezoterapia igłowa

  Mezoterapia jest metodą leczniczą, poprawiającą wygląd skóry. Polega na wstrzykiwaniu w miejsce docelowe niewielkich dawek koktajli odżywczych i witamin, które wnikają w głąb skóry redukując zmarszczki, odżywiając i napinając skórę, chroniąc ją przed czynnikami środowiskowymi oraz  poprawiając jej koloryt. Kolejnym obok koktajli witaminowych preparatem, który bardzo dobrze sprawdza się w zabiegach mezoterapii jest nieusieciowany kwas hialuronowy. Mezoterapia igłowa poprzez wprowadzenie substancji aktywnych pobudza naskórek do przebudowy, a także wpływa na wzrost produkcji elastyny i kolagenu. Zabieg świetnie sprawdza się w celu odmłodzenia, regeneracji i napięcia skóry. Najbardziej popularnymi obszarami mezoterapii igłowej są: twarz, dekolt, szyja oraz głowa.

  Zastosowanie mezoterapii igłowej

  ●        zmęczona twarz,

  ●        problemy z rozstępami,

  ●        blizny potrądzikowe,

  ●        nadmierne wypadanie włosów,

  ●        łysienie,

  ●        zmarszczki,

  ●        cienie pod oczami,

  ●        wiotka skóra

  Przeciwwskazania

  ●        ciąża, karmienie piersią,

  ●        infekcje w okolicach wykonywania zabiegu,

  ●        skłonność do powstawania blizn przerostowych,

  ●        nowotwory,

  ●        stany zapalne skóry,

  ●        stosowanie leków przeciwzakrzepowych,

  ●        tendencje do powstawania bliznowców,

  ●        stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy.

 • · Lipoliza iniekcyjna

  Lipoliza iniekcyjna jest innowacyjną metodą pozbywania się tłuszczu wybranych partii ciała. Polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylocholiny, który zawiera substancje aktywne rozpuszczające tłuszcz, który następnie stopniowo jest usuwany z organizmu.

  Preparat Aqualyx po wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową rozbija komórki tłuszczowe na mniejsze, które transportowane są do wątroby, a następnie wydalane przez nerki. Lipoliza iniekcyjna działa nie tylko odchudzająco, ale i napinająco, poprawiając kondycję skóry.

  Zabieg dedykowany jest również osobom, które zmagają się z problemem cellulitu!

  Zastosowania lipolizy iniekcyjnej

  ●        brzuch,

  ●        biodra,

  ●        okolica pośladkowa,

  ●        wewnętrzna strona ud,

  ●        wewnętrzna strona kolan,

  ●        podwójny podbródek,

  ●        kończyny górne,

  ●        fałdy na plecach,

  ●        pseudoginekomastia męska

  ●        “bryczesy”

  ●        cellulit 

 • · Nici liftingujące PDO

  Nici PDO są koreańskim wynalazkiem, który zrewolucjonizował medycynę estetyczną na całym świecie. Koncepcja zabiegu polega na wszczepieniu w odpowiednie miejsca na skórze rozpuszczalnych nici, które podczas rozkładu, stopniowo stymulują produkcję kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się zrewitalizowana, wygładzona oraz “podniesiona”. Nici są zaopatrzone w specjalistyczne haczyki, które zaczepiają się skóry napinając ją i podnosząc.

  Lifting nićmi PDO świetnie sprawdza się u osób, których skóra straciła elastyczność, a tkanki są obwisłe.

  Pierwsze rezultaty widoczne są już 2-3 tygodnie po zabiegu, natomiast ostateczne efekty widoczne są po 3-4 miesiącach. Efekt nici utrzymuje się do 2 lat.

  Zastosowania nici PDO

  ●        Lifting czoła

  ●        zmarszczki marionetki,

  ●        opadające policzki, tzw. “chomiki”

  ●        Obniżone zewnętrzne krawędzie brwi

  ●        Wiotka tkanka, opadające brwi

  ●        Dolna powieka – worki pod oczami

  ●        Policzki

  ●        Wyraźny fałd nosowo-wargowy

  ●        Rowek policzkowo-jarzmowy

  ●        Fałd podbródkowy

  ●        V lifting

 • · Zabieg technologii HIFU

  Zabieg Ultra Med HIFU opiera się na technologii skoncentrowanej wiązki ultradźwięków, która przesyłana jest do danego obszaru skóry, tworząc kontrolowane uszkodzenia komórek tkanki łącznej (powięzi). Skutkiem tego jest zmiana struktury kolagenu na bardziej “trójwymiarową”, czego konsekwencją kliniczną jest wzrost napięcia skóry w okolicy poddanej zabiegowi. 

  Podczas procesu dochodzi do absorpcji fali ultradźwiękowej, czego wynikiem jest koagulacja tkanki. W rezultacie skóra jest bardziej wygładzona i napięta. Efekt działania często porównywany jest z liftingiem chirurgicznym, rzecz jasna bez konieczności użycia skalpela. 

  Zabieg HIFU przeznaczony jest dla wszystkich osób chcących poprawić jędrność i elastyczność swojej skóry. HIFU znajdzie zastosowanie w wielu przypadkach, między innymi: utraty jędrności skóry podczas odchudzania, wiotkości skóry po przebytej ciąży lub nagłej utracie masy ciała, liftingu twarzy i dekoltu, wiotkości skóry na udach, pośladkach, piersiach, bądź w procesie naturalnego starzenia się tkanek.

 • · Zabieg powiększania ust

  Powiększanie ust jest jednym z najczęstszych zabiegów medycyny estetycznej, którego efekty widoczne są natychmiastowo. Polega na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego w określoną okolicę ust, co w rezultacie uwydatnia ich kształt, zwiększa objętość i poprawia koloryt. Kwas hialuronowy posiada właściwości silnie nawilżające, co znacząco odświeża i wygładza usta. 

  Po każdym zabiegu stymulowany jest wzrost tkanki łącznej odpowiadający około 10-20% preparatu wstrzykniętego, co ma charakter trwały. Zabieg trwa do 30 minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Stosowane jest znieczulenie miejscowe. 

  Zastosowanie zabiegu modelowania ust :

  ●        nawilżenie ust,

  ●        modelowanie kształtu ust,

  ●        zwiększenie objętości ust,

  ●        konturowanie ust,

  ●        podniesienie kącików ust,

  ●        zredukowanie zmarszczek palacza,

  Przeciwwskazania

  ●        ciąża, karmienie piersią,

  ●        stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),

  ●        grypa, przeziębienie, osłabienie organizmu,

  ●        choroby o podłożu autoimmunologicznym,

  ●        skłonność do powstawania blizn przerostowych,

  ●        nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

  ●        choroby nowotworowe

Rejestracja:

Dzień Tygodnia Godzina
Poniedziałek 9:00 - 15:00
Wtorek 9:00 - 19:00
Środa 9:00 - 15:00
Czwartek 9:00 - 15:00
Piątek 9:00 - 20:00

Terminy przyjęć:


  Przyjęcia pacjentów we wtorki. Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia terminu. Więcej informacji pod nr tel. 660-290-909

Dzień tygodnia Godzina
Wtorek  16:00 - 18:00
Indywidualny termin -

Rejestracja Telefoniczna

jacek_porada@vp.pl

Adres

Ułańska 6, ŻninProjekt "Utworzenie Centrum Diagnostyki Obrazowej i Kardiologicznej w Żninie" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „ Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja pt. „Rozwój działalności gospodarczej poprzez udoskonalenie i rozszerzenie usług medycznych oraz zatrudnienie pracownika”