lek. med. Małgorzata Barkowska-Czerniak

lek. med. Małgorzata Barkowska-Czerniak


lek. med. Małgorzata Barkowska-Czerniak

lek. med. Małgorzata Barkowska-Czerniak

specjalista neonatolog, pediatra, certyfikowany doradca laktacyjny


Świadczenia medyczne w zakresie :

 • Usg bioderek

  bezbolesne, nieinwazyjne badanie trwające do kilkunastu minut. Lekarz rozsmarowuje na skórze dziecka specjalny żel, a następnie bada stawy biodrowe pod różnym kątem za pomocą sondy emitującej ultradźwięki.
  Pierwsze badanie powinno się robić nie wcześniej niż przed ukończeniem 3 tygodnia. Najlepiej, aby rodzice zgłaszali się ze swoimi maluszkami w 6 tygodniu, a najpóźniej w 12 tygodniu życia. Kolejne usg wykonuje się w 3 miesiącu życia, a ostatnie, kiedy dziecko zacznie chodzić. Warto je wykonywać, nawet jeśli podczas pierwszego badania nie wykryto żadnych nieprawidłowości.

 • Podcięcie wędzidełka

  polega na przecięciu błony w poziomie. Zabieg umożliwia złączonym tkankom większą ruchliwość. Wędzidełko języka jest podcinane za pomocą nożyczek chirurgicznych. Jest to świadczenie małoinwazyjne, bezbolesne i trwa zaledwie kilka minut. Podcięcie wędzidełka nie wymaga szczególnego przygotowania, a może uchronić przed problemami z ssaniem oraz w późniejszym wieku przed wadami mowy.
  Zabieg jest zalecany, kiedy dziecko ma ograniczony ruch w buzi i ograniczone możliwości wysuwania języka do przodu. ma problemy z ssaniem piersi.

 • Konsultacje z zakresu neonatologii

  Dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób dzieci w okresie prenatalnym i noworodkowym. Lekarz neonatolog sprawdza i ocenia stan zdrowia dziecka krótko po jego urodzeniu, m.in. sprawdza podstawowe odruchy , bada wzrok, osłuchuje serce maluszka oraz wykrywa i leczy różne patologie w rozwoju noworodków

Rejestracja:

Dzień Tygodnia Godzina
Poniedziałek 9:00 - 15:00
Wtorek 9:00 - 19:00
Środa 9:00 - 15:00
Czwartek 9:00 - 15:00
Piątek 9:00 - 20:00

Terminy przyjęć:


  Przyjęcia pacjentów od 23.08

Dzień tygodnia Godzina
Wtorek od 15:00 

Rejestracja Telefoniczna

adres e-mail

Adres

Ułańska 6, ŻninProjekt "Utworzenie Centrum Diagnostyki Obrazowej i Kardiologicznej w Żninie" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „ Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja pt. „Rozwój działalności gospodarczej poprzez udoskonalenie i rozszerzenie usług medycznych oraz zatrudnienie pracownika”