O nas

O Nas

Centrum Medyczne i Kardiologiczne Tomasz Kuss, to nowoczesny ośrodek medyczny oferujący profesjonalne i kompleksowe usługi diagnostyczne oraz terapeutyczne w dziedzinach min.: chorób wewnętrznych, kardiologii, ginekologii, chirurgii ogólnej i dziecięcej, chirurgii naczyniowej medycyny estetycznej i  przeciwstarzeniowej, medycyny regeneracyjnej, ginekologii estetycznej, ortopedii, flebologii, pulmonologii, gastroenterologii, dietetyki, fizjoterapii i wielu innych.

Wykonujemy diagnostykę obrazową m.in.: USG, ECHO SERCA, USG Doppler, badania holterowskie, EKG, spirometrię, a także kierujemy naszych pacjentów na badania Rezonansu Magnetycznego oraz Tomografii Komputerowej.


Oferujemy Państwu porady i leczenie pod okiem wykwalifikowanej kadry,  przy użyciu nowoczesnego sprzętu, w atmosferze zaufania i szacunku.
Placówka  powstała w celu poprawy dostępności usług medycznych na najwyższym poziomie w trosce o zdrowie każdego pacjenta.

Lekarze:


lek. Tomasz Kuss

specjalista chorób wewnętrznych i medycyny ratunkowej, ultrasonografista i echosonografista


 • Czytaj więcej

  Od początku kariery zawodowej zajmuje się chorobami wewnętrznymi. Bardzo szeroki zakres zainteresowań tej dziedziny medycyny wymusza posiadanie przekrojowej wiedzy z pogranicza wielu działów medycyny, u lekarza tej specjalizacji. Od blisko 20  lat z zainteresowania i pasji przeprowadza diagnostykę obrazową wykonując min. badania ultrasonograficzne i echosonograficzne pacjentów.

  Doświadczenie zawodowe zdobywał w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie pracując w Oddziale Chorób Wewnętrznych, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Zespole Karetki Pogotowia Ratunkowego, w NZOZ Epoka w Żninie oraz prowadząc specjalistyczną praktykę lekarską- Centrum Medyczne i Kardiologiczne. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestniczy w kursach i szkoleniach. Jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich i Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

  Za punkt wyjścia w leczeniu pacjentów uważa rzetelny wywiad. Ceni sobie pracę zespołową i wspólną troskę o pacjentów.

  Najwyższym celem osoby wykonującej zawód lekarza jest dbanie o stan zdrowia pacjentów, co stara się urzeczywistniać w wykonywanej pracy. Jako specjalista chorób wewnętrznych  ma wiedzę całościową dotyczącą organizmu człowieka, a tym samym możliwość najszybszego zdiagnozowania pacjenta. Prawidłowo postawiona diagnoza umożliwia skuteczne leczenie chorego.


lek. Małgorzata Barkowska-Czerniak

specjalista neonatolog, pediatra, certyfikowany doradca laktacyjny


 • Czytaj więcej

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (obecnie Collegium Medicum).

  Droga zawodowa:

  - Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy oraz Poradnia Rejonowa Błonie (I st. specjalizacji - pediatria),

  - II Uniwersytecki Szpital im. Dr J.Biziela w Bydgoszczy - Oddział Kliniczny Intensywnej Terapii Noworodka (II st. specjalizacji-neonatologia),

  - 10 lat koordynator Oddziału Noworodków w Chełmnie (nadal współpracuje),

  - Od ponad 11 lat kierownik Pododdziału Neonatologicznego SP WZOZ MSWiA Bydgoszcz ( II stopień referencji),

  - Studia podyplomowe na WSG Bydgoszcz - Zarzadzanie w Służbie Zdrowia ,

  - Centrum Nauki o Laktacji - Certyfikowany Doradca Laktacyjny (CDL) .

  Dodatkowo : zabiegi podcięcia wędzidełka języka ( frenotomia) , porady laktacyjne , a od ponad 20 lat - USG stawów biodrowych metodą Grafa. Ponadto od kilku lat pasjonuje się medycyną estetyczną - wszystkie certyfikaty dla lekarza - stopień zaawansowany - pełen zakres usług .

  Hobby - ogród. Rodzina pełna, 2 psiaki schroniskowe i kot


dr n. med. Michał Bryczkowski

specjalista urolog


 • Czytaj więcej

  Zastępca Kierownika Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy w latach 2015-2019.

  Fellow of European Board of Urology.


lek. Jarosław Czerniak

specjalista chorób płuc, lekarz chorób wewnętrznych


 • Czytaj więcej

  Lekarz chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyte pracując w Poradni Rejonowej „Wilczak” w Bydgoszczy, następnie (od 1998r) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii. Tytuł specjalisty chorób uzyskany w 2001r. Od wielu lat pracuje w Oddziale Klinicznym Chorób Płuc, Nowotworów i Gruźlicy. Szczególne zainteresowania: diagnostyka nowotworów układu oddechowego, choroby obturacyjne płuc, mukowiscydoza dorosłych.


lek. Michał Duczmal

specjalista ginekologii i położnictwa


 • Czytaj więcej

  Absolwent Collegium Medicum im Rydygiera w Bydgoszczy, UMK w Toruniu. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie położnictwa i ginekologii zdobył w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej CM UMK w Bydgoszczy.

  W marcu 2016 złożyłem egzamin i uzyskałem tytuł specjalisty położnictwa i ginekologii.

  Wieloletni pracownik oddziału położniczo-ginekologicznego w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie.

  Aktualnie asystent w oddziale położniczo-ginekologicznym w Nowym Szpitalu w Szubinie.

  Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

  Interesuję się nowoczesnym podejściem do zagadnienia porodu naturalnego, laparoskopią ginekologiczną oraz zabiegami stosowanym w wysiłkowym nietrzymaniu moczu


lek. Maciej Jabłoński

rezydent w trakcie specjalizacji z kardiologii


 • Czytaj więcej

  Jestem lekarzem z ukończonym programem specjalizacji z kardiologii. Doświadczenie zdobywałem w 10 Szpitalu Wojskowym w i Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy gdzie obecnie pracuje. Zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca, zaburzeń rytmu.


lek. Rafał Mackiewicz

specjalista chirurgii dziecięcej


 • Czytaj więcej

  Absolwent wydziału lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zdobywał jako lekarz rezydent chirurgii dziecięcej w Klinice Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu w Gdańsku. Obecnie pracuje jako specjalista chirurgii dziecięcej w Oddziale Klinicznym Chirurgii Dziecięcej SU nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. Specjalizuje się w chirurgii mało inwazyjnej, jednego dnia oraz drobnych zabiegach w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowe kursy: USG jamy brzusznej i tkanek miękkich u Dzieci i Młodzieży


dr n. med. Michał Molski

specjalista chirurgii naczyniowej i chirurgii ogólnej


 • Czytaj więcej

  Flebolog akredytowany przez:
  – European Board of Phlebology
  – Polskie Towarzystwo Flebologiczne

  Michał Molski zdobywał bogate doświadczenie zawodowe w wielu oddziałach chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz flebologii w Polsce i za granicą. Specjalizację z chirurgii ogólnej zdobył w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Specjalizację z chirurgii naczyń uzyskał w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Liczne staże między innymi w Cleveland Clinic w Ohio USA, Montpellier we Francji, Modenie i San Benedetto del Trento we Włoszech, Żlinie w Czechach oraz Ankarze w Turcji pozwoliły mu na zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie zabiegów małoinwazyjnych oraz operacji układu żylnego. Zaangażowanie w pracę naukową zaowocowało pracą doktorską, za którą doktor Michał Molski otrzymał wyróżnienie Rady Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu.

  Michał Molski stawia na ciągły rozwój zawodowy, biorąc aktywny udział w konferencjach naukowo-szkoleniowych i warsztatach. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się jako wykładowca Akademii Flebologii a także podczas sympozjów krajowych i zagranicznych.

  Szczególnym zainteresowaniem Michała Molskiego jest flebologia czyli diagnostyka i leczenie zakrzepicy układu głębokiego oraz zespołu pozakrzepowego co stanowi kontynuację wieloletnich badań prowadzonych przez jego ojca, profesora Stanisława Molskiego. Doktor Molski posiada duże doświadczenie w zakresie zabiegów ablacji żylaków różnymi technikami, którymi biegle posługuje się wykonując zabiegu hybrydowe. Swoim doświadczeniem dzieli się podczas konferencji naukowych oraz podczas warsztatów organizowanych w Szpitalu Eskulap. Jest wykładowcą na Akademii Flebologii.


lek. Michał Mrówczyński

specjalista chirurg


 • Czytaj więcej

  Studia: Wydział Lekarski I Uniwersytetu Medycznego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 2003-2009

  staż podyplomowy: 2009-2010 PCZ w Żninie

  specjalizacja z chirurgii ogólnej: 2010-2016 Oddział Chirurgii Ogólnej PCZ w Żninie

  2017- uzyskanie specjalizacji z chirurgii ogólnej

  2017-do dziś praca w Oddziale Chirurgii Ogólnej PCZ w Żninie

  kursy i szkolenia: w zakresie USG jamy brzusznej i endoskopii przewodu pokarmowego


lek. Beata Anna Polak

specjalista neurolog


 • Czytaj więcej

  W latach 2003-2016 zatrudniona w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Tytuł specjalisty neurologa uzyskała w 2009r. Aktualnie pracuje w Oddziale Neurologii Szpitala MSW w Bydgoszczy, nadal współpracując z Kliniką Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1. Orzeka w Wojewódzkim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bydgoszczy. Doświadczenie zawodowe ukierunkowało jej zainteresowania ku naczyniowym chorobom układu nerwowego.


lek. Jacek Porada

specjalista medycyny estetycznej, specjalista ginekolog i położnik


 • Czytaj więcej

  Specjalista ginekolog i położnik, absolwent 3-letnich studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej. Dzisiejsze możliwości medycyny połączone z estetyką dają szereg możliwości, które Dr Porada wykorzystuje w pracy każdego dnia, poszukując nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych. Swoje umiejętności szlifował na licznych kongresach w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w kompleksowych programach przeciwstarzeniowych, leczeniu blizn i estetyce narządów intymnych.


lek. Maciej Radzimierski

specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu


 • Czytaj więcej

  Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Od XII 2014 roku do XII 2020 roku pracował jako lekarz rezydent w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie wraz z poradnią przyszpitalną, gdzie do dzisiaj kontynuuje prace jako specjalista z tejże dziedziny. Ponadto od 6 lat zdobywa doświadczenie w traumatologii narządu ruchu (i nie tylko) w szpitalnych oddziałach ratunkowych szpitali w Żninie i Wągrowcu.


lek. Michał Walczak

specjalista gastroenterolog, specjalista chorób wewnętrznych


 • Czytaj więcej

  Jestem absolwentem Bydgoskiej Akademii Medycznej.

  Specjalizacje z chorób wewnętrznych i gastroenterologii z zakończyłem w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

  Większość praktyki medycznej związałem z Klinika Gastroenterologii w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.

  W 2004 założyłem i rozwinąłem Pracownie Endoskopii w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy , która prowadziłem i rozwijałem przezn10 lat.

  Od 2008 roku byłem kierownikiem Poradni Gastroenterologicznej i Endoskopowej w szpitalu MSWiA w Bydgoszczy.

  Od 2010 roku prowadzę w Bydgoszczy dwie przychodnie specjalistyczne zajmujące się wykonywaniem zabiegów endoskopowych (Przychodnia Gastromed-Ikar na ulicy Kościuszki 35 oraz Przychodnia Przy Belmie na ul.  Łochowskiej 4). Wykonujemy w nich pełny zakres ambulatoryjnych zabiegów endoskopowych (zabiegi gastroskopii, również zabiegi gastroskopii przez nosowej,  kolonoskopii, m. in badania w sedacji ogólnej, premedykacji, zabiegi polipektomii endoskopowych, )

  Od 2011 prowadzę poradnie Gastroenterologii i Endoskopii w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie.

  Od 2009 roku prowadzę jako główny badacz z zespołem innych specjalistów gastroenterologii badania kliniczne dotyczące nowych metod diagnostycznych i leczniczych w chorobach układu pokarmowego.

  Zajmujemy się głownie chorobami zapalnymi jelit wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, choroba Leśniowskiego - leczeniem lekami biologicznymi np. adalimumab , vedolimumab oraz najnowszymi lekami poprawiającymi gojenie śluzówki jelita.

  Dotychczas zakończyliśmy ok. 20 projektów związanych z zapaleniami jelit obejmujących grupę ok. 100 pacjentów.

  Poza tym badanym nowe możliwości leczenia innych schorzeń przewodu pokarmowego np. choroby refluksowej przełyku, zespołu jelita drażliwego, gastro parezy cukrzycowej, oraz chorób wątroby - stłuczeniowej choroby wątroby , pierwotnego zapalenia dróg żółciowych.

  Wyniki badan publikowałem w czasopismach medycznych (m. in. Pharmacy -bezpieczeństwo  skuteczność stosowania mebeweryny w chorobie refleksowej przełyku)

   


lek. Tomasz Zając

specjalista kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych


 • Czytaj więcej

  O sobie:
  Jestem specjalistą kardiologiem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie szpitalnej i ambulatoryjnej opieki nad pacjentami z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Ukończyłem Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi, następnie pracowałem i zdobywałem specjalizacje z chorób wewnętrznych oraz kardiologii w Klinice Kardiologii i Kardiochirurgii 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy.
  Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu pacjentów z dolegliwościami ze strony układu krążenia.

  Kardiolog:
  Lekarz medycyny z dwudziestoletnią praktyką w zawodzie
  specjalista I i II stopnia chorób wewnętrznych oraz kardiologii

  Miejsce pracy:
  Akademickie Centrum Medyczne przy Wyższej Szkole Gospodarki
  ul. A. Naruszewicza 11, 85-230 Bydgoszcz

  10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką
  Klinika Kardiologii i Kardiochirurgii
  ul. Powstańców Warszawy 5, 85-681 Bydgoszcz

  Wykształcenie:
  Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi, Wydział Lekarski
  Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania


mgr Agata Bereźnicka

dietetyk kliniczny i sportowy


 • Czytaj więcej

  Jestem absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medium w Bydgoszczy, kierunku dietetyka o specjalności dietoterapia oraz żywienie w sporcie. Od 2016 roku prowadzę własną poradnię dietetyki klinicznej i sportowej.

  Doświadczenie zawodowe zdobywałam w szpitalach uniwersyteckich w Bydgoszczy t.j: Szpital Uniwersytecki nr 1im. dr. A. Jurasza, Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela oraz w Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy.

  Współpracowałam także z zawodniczkami klubu Artego Bydgoszcz. Działając w kole naukowym analizowałam zwyczaje żywieniowe osób chorych na celiakię, co pozwoliło mi na rozszerzenie wiedzy z zakresu diety bezglutenowej. Ukończyłam także kurs z zakresu Żywienia kobiet w ciąży i karmiących piersią. Człowiek uczy się przez całe życie, dlatego swoją wiedzę nieustannie pogłębiam poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Zdrowe odżywianie oraz gotowanie to moja pasja i dlatego chcę się nią dzielić z innymi osobami.

  Nieustannie szukam nowych, ciekawych przepisów by dieta nie była nudna i monotonna, a proponowane posiłki były smaczne i inspirujące. W swoich jadłospisach stawiam na naturalne, zdrowe produkty żywnościowe. Talerze moich pacjentów są zawsze pełne, nie wymuszam głodówek. Obserwacja efektów stosowania zalecanych przeze mnie zasad prawidłowego żywienia jest dla mnie motywacją do dalszej pracy.

  Zajmuję się zarówno pomocą w zrzucaniu zbędnych kilogramów, jak i
  dietoterapią, czyli układaniem diet dla osób borykających się z różnymi
  jednostkami chorobowymi (niedoczynność tarczycy, stłuszczenie wątroby,
  nadciśnienie, hipercholesterolemia itp.)


mgr Anna Glabas

fizjoterapeuta


 • Czytaj więcej

  Absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na Oddziale Neurologii w Centrum Rehabilitacji w Białogardzie, Gabinecie Rehabilitacji Funkcjonalnej w Koszalinie oraz w Centrum Rehabilitacji Sportowej w Toruniu.

  Ukończyła wiele szkoleń dodatkowych z zakresu fizjoterapii min. masaż tkanek głębokich, rozluźnianie mięśniowo - powięziowe, kinesiology taping, kurs PNF, osteopatyczna diagnostyka i leczenie kręgosłupa. Wciąż podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w specjalistycznych warsztatach i kursach by móc efektywniej pomagać pacjentom.
  Zajmuje się głównie pacjentami z bólami kręgosłupa i stawów obwodowych, prowadzi rehabilitację pooperacyjną, ortopedyczną i neurologiczną.


Koordynator Centrum:

Klaudia Sowa-Yuzvenko

elektroradiolog, mgr zdrowia publicznego, koordynator centrum medycznego


 • Czytaj więcej

  Klaudia jest absolwentką dwóch kierunków na Wydziałe Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Uzyskała dyplom pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologii oraz tytuł magistra zdrowia publicznego. Charakteryzują ją wyrozumiałość, zaangażowanie, a także empatia w stosunku do pacjentów, dlatego po kilku latach pracy na stanowiskach zarządzających w międzynarodowych korporacjach, w 2019 roku zdecydowała się na podjęcie pracy w zawodzie w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie oraz jako koordynator w naszym Centrum Medycznym.


Asystentki medyczne:

Patrycja Gaczkowska

asystentka medyczna


 • Czytaj więcej

  Patrycja jest absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Nauk o Zdrowiu  Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy na kierunku zdrowie publiczne oraz studiów magisterskich w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy na kierunku zarządzanie w służbie zdrowia.  Obecnie studentka pielęgniarstwa.  

  Doświadczenie w pracy z pacjentami uzyskała pracując przez lata w Szpitalu MSWiA w Bydgoszczy.


Adrianna Motławska

mgr elektroradiogii, asystentka medyczna


 • Czytaj więcej

  Elektroradiolog, absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz studiów magisterskich na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

  Zawodowo od 2018 roku rozwija się w Pracowni Rentgenodiagnostyki Ogólnej oraz Pracowni Tomografii Komputerowej w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie.


Anna Ciuper

pielęgniarka, asystentka medyczna


 • Czytaj więcej

  Pielęgniarka, absolwentka studiów licencjackich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie oraz studiów magisterskich w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Od 2018 roku pracująca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

  Anię charakteryzuje świetny kontakt z pacjentem, dlatego bardzo się cieszymy, że zasili nasz zespół jako asystentka medyczna.


Joanna Nowak

ratownik medyczny, pielęgniarka, asystentka medyczna


 • Czytaj więcej

  Dyplom Ratownika Medycznego, Absolwentka Bydgoskiej Szkoły Wyższej III rok- licencjat pielęgniarstwa.

  Joasia posiada rozległe doświadczenie w pracy w placówkach opieki zdrowotnej i wspiera nas zespół jako asystentka medyczna.Projekt "Utworzenie Centrum Diagnostyki Obrazowej i Kardiologicznej w Żninie" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „ Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja pt. „Rozwój działalności gospodarczej poprzez udoskonalenie i rozszerzenie usług medycznych oraz zatrudnienie pracownika”